Peer Gynt på sydentur

Velkommen til konsert i Minnekirken i forbindelse med Spansk-Norske dager 2026

Fiolinist George Hlawiczka og pianistene Siegmund Watty og Marisa Blanes drar med Peer Gynt på sydentur. «Morgenstemning», «Solveigs Sang» «Anitras Dans» og «Dovregubbens Hall» er blandt de mest populære stykkene som Grieg noensinne har skrevet. Disse stykkene, som Grieg komponerte til Ibsens skuespill "Peer Gynt", fremføres i en versjon piano firehendig, og kobles med noen kjente verk for fiolin og piano, blandt annet den populære "Vårsonaten" av Beethoven.

Marisa Blanes og Siegmund Watty har studert sammen ved musikkhøyskolen i Düsseldorf med professor David Levine og har siden det jevnlig spilt sammen som klaver-duo og konsertert i hele Europa. Marisa Blanes er professor ved musikkhøyskolen i Valencia og er kjent for sine fortolkninger av spansk musikk. Siegmund Watty har jobbet i mange år som pedagog i Norge og samtidig bygget opp kulturfestivalen Spansk-Norske Dager i Alfaz del Pi hvor han har spilt med mange kjente musiker fra Norge, som for eksempel med Arve Tellefsen og Alexander Rybak.

Hlawiczka er en tsjekkisk-britisk, internasjonalt anerkjent fiolinist, dirigent og orkesterleder. Han er et velkjent fjes for det norsk-spanske miljøet, da han opptrer jevnlig under de årlige Spansk-Norske dagene i l'Alfàs del Pi. 

Pris pr. billett: 20 € betales kontant i kiosken i Sjømannskirken i Albir eller ved inngangen i Minnekirken på konsertdagen. 

Praktisk info

Konsertdato: 18. oktober
Konserten starter kl. 19.30
Dørene åpnes kl. 19.00

Billettpris: 20 €

Billetter betales kontant i kiosken i Sjømannskirken i Albir eller ved inngangen i Minnekirken på konsertdagen. 

Velkommen på konsert i Minnekirken!

Personvernerklæring

Sjømannskirken ønsker å være enkel å komme i kontakt med – også digitalt. For å gjøre nettsidene våre brukervennlige og funksjonelle, benytter vi informasjonskapsler. De hjelper oss med å tilpasse nettsiden til dine innstillinger, samle nyttig statistikk, og dele informasjon om våre tilbud. Informasjonskapslene bidrar til å gjøre besøket ditt så godt som mulig. Detaljer

Dine innstillinger for infokapsler

I Sjømannskirken tar vi personvernet ditt på alvor, og det er viktig for oss å være åpne og tydelige på hvordan vi behandler persondata om deg.

Informasjonskapslene bruker vi for å huske dine innstillinger på nettsiden for å gjøre opplevelsen av nettsiden så relevant som mulig. Vi bruker Google Analytics og Meta Pixel for å holde oversikt over antall besøkende og statistikk over bruk av nettsiden og for å kunne nå deg med viktige budskap gjennom annonser. Tidvis bruker vi andre analyseverktøy for å få hjelp til å forbedre nettsiden.

Valget er ditt!

Nødvendige informasjonskapsler bidrar til å gjøre nettsiden brukbar ved at grunnleggende funksjoner som sidenavigasjon, tilgang til ulike områder av nettstedet og måle statistikk over bruk av nettsiden. Nettstedet kan ikke fungere optimalt uten disse informasjonskapslene. Derfor kan du ikke slå dem av.
Funksjonelle informasjonskapsler hjelper med å utføre visse funksjoner, som å dele innholdet på nettstedet på sosiale medieplattformer, samle tilbakemeldinger og andre tredjepartsfunksjoner.
Informasjonskapsler for markedsføring brukes til å spore besøkende på nettstedet. Dette har vi for å kunne vise deg innhold fra oss på andre nettsteder, og for å vite hvor mange som kommer til vår nettside fra våre annonser.