Velkommen til en STOR aften med en av verdens fremste eksperter innenfor stilarten som gav Benny Goodman kallenavnet «The King of Swing», Felix Peikli, klarinett. Philip Granly, flygel.
Benny Goodman, attributert kallenavnet «The King of Swing» pionerte klarinetten og sitt orkester i 1930 tallets amerikanske underholdningsbransje. Med låter som «Let’s Dance», «Moonglow», og «Sing, sing, sing» brakte han jazzen fra en undergrunns-sjanger til en respektert og anerkjent kunstform med sin berømte 1938 Carnegie Hall konsert. Felix Peikli er en av verdens fremste eksperter innenfor stilarten. Som kunstnerisk leder for Norsk Jazzorkester og Jazz Music Norway, musikk kurator på Club Gustav (Hotel Amerikalinjen), samt utallige turneer og opptredener internasjonalt som solist og kapellmester, fremfører han virtuose og fengende rytmer og melodier på Sjømannskirken sammen med sin pianist Philip Granly.
Sted: Sjømannskirken - El Campanario
Tid: Torsdag 23. februar kl. 19.00
Billettpris: 25 euro
Sjømannskirken ønsker å være enkel å komme i kontakt med – også digitalt. For å gjøre nettsidene våre brukervennlige og funksjonelle, benytter vi informasjonskapsler. De hjelper oss med å tilpasse nettsiden til dine innstillinger, samle nyttig statistikk, og dele informasjon om våre tilbud. Informasjonskapslene bidrar til å gjøre besøket ditt så godt som mulig. Detaljer
I Sjømannskirken tar vi personvernet ditt på alvor, og det er viktig for oss å være åpne og tydelige på hvordan vi behandler persondata om deg.
Informasjonskapslene bruker vi for å huske dine innstillinger på nettsiden for å gjøre opplevelsen av nettsiden så relevant som mulig. Vi bruker Google Analytics og Meta Pixel for å holde oversikt over antall besøkende og statistikk over bruk av nettsiden og for å kunne nå deg med viktige budskap gjennom annonser. Tidvis bruker vi andre analyseverktøy for å få hjelp til å forbedre nettsiden.
Valget er ditt!